Lajm

Alket Rizai e bën gjestin e madh për këtët vajzë greke që vuan nga sëmundja e ligë: E gjithë Greqia habitet nga veprimi human

Ai ka angazhuar të dë nu arit e tjerë në bu rgu n ku ai vuan dë n imin në shtetin fqinj, që të paguajnë para për të mbledhur të ardhura në ndihmë të një vogëlusheje. Fjala eshte për vogëlushen 8-vjeçare Evangelia Kastrinaki, historia e saj ka prekur shumë zemra./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

E vogla nga Kreta vuan nga sëmundja e k an cerit, dhe për të marrë një trajtim të specializuar në Britani të Madhe, i duhen mjaft para, familja e së cilës nuk i ka kushtet e nevojshme ekonomike. Shumë qytetarë, të njohur dhe të panjohur me familjen e vajzës, kanë dhënë kontributin e tyre. Gjyshi i Evangelisë, Giorgos Kastrinakis, ka bërë të ditur në një lidhje direkte në një televizion grek, se mes personave që kanë dhënë ndihmë, është edhe i dë nuari shqiptar Alket Rizai./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet