Lajm

Mbijetoi i vetëm në shkretëtirë, vogëlushi 5-vjeçar tregon si ia doli të shpëtonte gjallë

Historia e një vogëlushit Benjamín Sánchez 5-vjeçar, i cili humbi në shkretëtirë i ka bërë të gjithë të besojnë deri diku se mrekullitë ekzistojnë./Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet

E themi këtë, pasi ai humbi gjatë një ekskursioni në shkretëtirë. I vogli humbi në shkretëtirë teksa ishte me familjen e tij, por pas 27 orësh ai u gjet i gjallë dhe shëndosh e mirë. Mësohet se ekipi i shpëtimit nga San Juan raportoi se vogëlushi nga mungesa e ujit do të shtrohet në një spital derisa të bëhet më mirë.Në një intervistë i vogli ka thënë:Natën fjeta te një gur që gjeta ndërsa gjeta edhe ca barishte për të ngrënë. Ujë nuk gjeta dot dhe kjo ishte më e vështira.’’/Pak sekonda pasi ta kaloni marketingun shfaqen pamjet