Lajm

Greqia ishte shqiptare, edhe sot gjysma janë shqiptarë,shprehet historianja Maria Efthimiou

Greqia ishte shqiptare, edhe sot gjysma janë shqiptarë,shprehet historianja Maria Efthimiou

Një moment interesant është hapja e shkollave greqisht për fëmijët arvanitas në ishullin e Specës, ku një prej mësuesve shkruan se “ndërkohë që po u mësoja greqisht, fëmijët po më mësonin shqip”….…Ndiqen! videon per te kuptuar se per qfare behet fjale:Ju ftojmë të hapn! market!ngu^n për pak sek’onda dhe shfaqen pamjet ekskluz!ve…