Lajm

Ndëroi jetë aktori i njohur tetovar Luran Ahmeti

Është ndarë nga jeta aktori i njohur shqiptar nga Tetova,Luran Ahmeti. Lajmin per vdekjen e Luranit e ka bere te ditur zyrtari i lartë i Qeverisë, Muhamed Zekiri ne rrjetet sociale. Lurani ka qene aktor ne Teatrin Shqiptar ne Shkup dhe ka luajtur ne nje sere filmash e serialesh duke perfshire edhe serialin “O sa mire” dhe serialin “Lugina e ujqerve”.